BAUHAUS Montageservice erbjuder dig som kund montering och installation till ett från-pris på denna produkt. Avståndet från adress för montering till närmsta BAUHAUS-varuhus ska vara inom en radie av 6 mil.
LED Taklampa Eglo Musurita Ø34cm 16.8W 3000K är en stilren takplafond från Eglo som ger ett mjukt och jämnt allmänljus i hemmet. Med integrerad LED får du hög ljusstyrka utan att behöva byta lampa, och den platta formen (6 cm) passar bra i lägre rum. Den varmvita färgtemperaturen på 3000 K skapar en inbjudande atmosfär i vardagsrum, sovrum eller hall.
Plafonden ger cirka 2000 lumen, vilket räcker för att lysa upp mindre till medelstora rum som hall, garderob eller sovrum. Färgtemperaturen på 3000 K ger ett varmt vitt sken och Ra-värdet under 95 innebär god färgåtergivning för vardagliga behov.
Taklampan är avsedd för fast installation och har en låg profil som underlättar placering under lägre tak. Konstruktionen består av plast och stål med en vit kuppel som ger jämn ljusspridning. Plafonden är inte dimbar och har IP20, vilket gör den lämplig för inomhusbruk.
| Produktnamn | LED TAKLAMPA EGLO MUSURITA Ø34CM 16.8W 3000K |
|---|---|
| Artikelnummer | 1038797 |
| Vikt | 0.832000 |
| EAN-nr | 9002759986018 |
| Netto vikt | 0.730 |
| Varumärke | EGLO |
| Produkttyp | LED taklampa |
| Serie | Musurita |
| Dimensioner | 6 x 34 cm ( H x Ø ) |
| Effekt (W) | 16.8 |
| Spänning (V) | 240 |
| Stil | MODERN |
| Dimbar | Nej |
| Sockel | Int. LED |
| Färg lampskärm | Vit |
| IP Klass | IP20 |
| RA Value | <95 |
| Lumen | 2000 |
| Förväntad livslängd | 25000 |
| Energiklass | F |
| Material lampa | Plast |
| Material lampskärm | Plast |
| Ljuskälla inkluderad | Ja |
| Primär färg | Beige |
| Diameter | 34 cm |
| Höjd | 6 cm |
| Variant Färg | Trä |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
