BAUHAUS Montageservice erbjuder dig som kund montering och installation till ett från-pris på denna produkt. Avståndet från adress för montering till närmsta BAUHAUS-varuhus ska vara inom en radie av 6 mil.
Parkettgolv Comfort Xl Vit Ek Mattlack 1-Stav är ett parkettgolv i ek med mattlackad vit ytbehandling som ger ett ljust och harmoniskt resultat. Den breda 1-stavs utformningen gör att golvet får ett lugnt uttryck, samtidigt som den borstade ytan och den 4-sidiga fasningen förstärker känslan av äkta trä.
Golvet passar dig som vill ha en elegant bas i vardagsrum, sovrum eller andra utrymmen där du önskar en varm och naturlig träkänsla. Det är även anpassat för golvvärme, vilket gör det till ett bra val när du vill kombinera komfort med ett tidlöst utseende. Den rustika sorteringen ger liv åt golvet och kan innebära kvistar och variationer i träets uttryck.
Den rustika sorteringen ger golvet ett mer naturligt och genuint utseende. Eftersom ytved kan förekomma får varje paket en levande variation som förstärker träets karaktär. För att ta tillvara på materialet kan delade brädor förekomma i förpackningarna.
| Produktnamn | PARKETTGOLV COMFORT XL VIT EK MATTLACK 1-STAV 3,432M²/PKT |
|---|---|
| Artikelnummer | 1643778 |
| Vikt | 2.601000 |
| EAN-nr | 4250018123901 |
| Netto vikt | 2.601 |
| Produkttyp | Parkettgolv |
| Dimensioner | 2200 x 260 x 15 mm ( L x B x T ) |
| Mönster | 1-stav |
| Klickmontering | Ja |
| Kompatibel med värmegolv | Ja |
| Primär färg | Brun |
| Bredd | 260 mm |
| Längd | 2200 mm |
| Tjocklek | 15 mm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
