Klassiskt parkettgolv i ek!
Ek Vanilla Àr ett 3-stavigt parkettgolv med mattlackerad yta som ger den en elegant och naturlig kÀnsla. Dessutom ...
BAUHAUS Montageservice erbjuder dig som kund montering och installation till ett frÄn-pris pÄ denna produkt. AvstÄndet frÄn adress för montering till nÀrmsta BAUHAUS-varuhus ska vara inom en radie av 6 mil.
Klassiskt parkettgolv i ek!
Ek Vanilla Àr ett 3-stavigt parkettgolv med mattlackerad yta som ger den en elegant och naturlig kÀnsla. Dessutom kan du förvÀnta dig att hitta mindre kvistar i plankorna, vilket ger en extra dimension av karaktÀr till ditt golv!
Teknisk information
Artikelnummer KĂ€hrs: 133NABEKW5KW240
Material: Ek
FÀrg: Mörkbrun
LĂ€ngd: 2423 mm
Bredd: 200 mm
Tjocklek: 13 mm
Mönster: 3-stav
Ytbehandling: Mattlack
Slitskikt:Â 2,6 mm
Fog: WoodlocÂź 5G
TÄl GolvvÀrme: Ja
Garanti
20Â Ă
r
Förpackningsinformation
SĂ€ljenhet: Paket
MÂČ paket:Â 3,4
Ăvrig information
LĂ€ggningsystem WoodlocÂź 5G
Med WoodlocÂź 5G fĂ„r du en mekanisk fog mellan plankorna som inte behöver limmas. Detta leder till en enklare och snabbare lĂ€ggning som dessutom sĂ€kerstĂ€ller ett starkare golv. OBS: TrĂ€ Ă€r ett naturmaterial och skiftningar kan förekomma.Â
| Produktnamn | PARKETTGOLV KĂHRS EK VANILLA MATTLACK 3-STAV 3,4MÂČ/PKT |
|---|---|
| Artikelnummer | 1455399 |
| Vikt | 24.500000 |
| EAN-nr | 7393969302180 |
| Netto vikt | 24.100 |
| VarumĂ€rke | KĂHRS |
| Produkttyp | Parkettgolv |
| Serie | Tres |
| Dimensioner | 2420 x 200 x 13 mm ( L x B x T ) |
| Material | Ek |
| Design | 3-stav |
| Mönster | 3-stav |
| Kompatibel med vÀrmegolv | Ja |
| PrimÀr fÀrg | Brun |
| Bredd | 200 mm |
| LĂ€ngd | 2420 mm |
| Tjocklek | 13 mm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lÀgga till produkter i Favoriter sÄ kan du enkelt fÄ en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
