BAUHAUS Montageservice erbjuder dig som kund montering och installation till ett från-pris på denna produkt. Avståndet från adress för montering till närmsta BAUHAUS-varuhus ska vara inom en radie av 6 mil.
Globo Klemens är en modern taklampa i vit opal akryl med kromdetalj som passar vardagsrum, sovrum, hall eller barnrum. Lampan har en integrerad dimbar LED-ljuskälla och erbjuder både justerbar färgtemperatur och RGB-färgval via fjärrkontroll, så du enkelt anpassar ljuset efter behov.
Du får praktiska funktioner som minnesläge, nattljus och möjlighet att låsa en färginställning. Den låga profilen och den rena vita designen gör att lampan smälter in i de flesta inredningar. Montering är avsedd för fast installation och lampan har IP20-klassning för inomhusbruk.
Medföljande tillbehör:
| Produktnamn | PLAFOND GLOBO KLEMENS LED FJÄRRKONTROLL DIMBAR VIT |
|---|---|
| Artikelnummer | 1037674 |
| Vikt | 1.160000 |
| EAN-nr | 9007371387700 |
| Netto vikt | 0.530 |
| Varumärke | GLOBO |
| Produkttyp | Plafond |
| Dimensioner | 9 x 50 cm ( H x Ø ) |
| Effekt (W) | 40 |
| Spänning (V) | 230 |
| Dimbar | Ja |
| Sockel | Int. LED |
| Lampfärg | Vit |
| Färg lampskärm | Vit |
| IP Klass | IP20 |
| Lumen | 5200 |
| Material lampa | Metall |
| Material lampskärm | Plast |
| Ljuskälla inkluderad | Ja |
| Primär färg | Vit |
| Diameter | 50 cm |
| Höjd | 9 cm |
| Variant Färg | Vit |
| Ljusfärg | Varmvit/Dagsljus |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
