Skorstensrör Dinak 130mm 950mm Svart er ett skorstensrör från Dinak som lämpar sig för installationer där rökröret är synligt och du vill ha ett prydligt resultat. Den mattsvarta finishen gör att röret smälter in fint vid kaminer och andra vedeldade eldstäder.
Röret är tillverkat i emaljerat stål med en godstjocklek på 1,2 mm, vilket ger en robust känsla i installationen. Med en längd på 950 mm och diameter på 130 mm är det ett praktiskt val när du behöver en rak och stabil anslutningsdel i rätt dimension.
| Produktnamn | SKORSTENSRÖR DINAK 130MM 950MM SVART |
|---|---|
| Artikelnummer | 1457030 |
| Vikt | 2.930000 |
| EAN-nr | 8447104487030 |
| Netto vikt | 2.630 |
| Varumärke | Dinak |
| Produkttyp | Skorstensrör |
| Dimensioner | 950 mm ( L ) |
| Primär färg | Svart |
| Diameter | 130 mm |
| Längd | 950 mm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto