BAUHAUS Montageservice erbjuder dig som kund montering och installation till ett från-pris på denna produkt. Avståndet från adress för montering till närmsta BAUHAUS-varuhus ska vara inom en radie av 6 mil.
Vince takkrona från Globo är en stilren ljuskrona i krom med klarglasdetaljer och inbyggd LED. Den passar dig som vill ha ett exklusivt, neutralt vitt ljus och en låg, diskret profil som smälter in i moderna hem, hallar eller sovrum.
Metallkonstruktionen och de klara glasstavarna tillsammans med glasprismor ger ett klart och jämnt sken samtidigt som lampan bidrar med dekorativ lyster. Med 21 W integrerad LED får du god ljusstyrka utan extra ljuskällor och lampan är färdig att installera vid montering.
Den integrerade LED-modulen ger ett energieffektivt ljus med neutral färgtemperatur som fungerar bra för allmänbelysning i vardagsrum, kök eller entréer. Eftersom ljuskälla ingår slipper du tänka på lampbyte vid installation—du får direkt full funktion.
Kromytan och de genomskinliga glasstavarna med kristallaccent skapar en modern men samtidigt glamorös känsla. Den platta profilen gör lampan särskilt lämplig där takhöjden är begränsad men där du ändå vill ha en dekorativ centerpiece.
| Produktnamn | TAKKRONA GLOBO VINCE LED KROM |
|---|---|
| Artikelnummer | 1037449 |
| Vikt | 3.770000 |
| EAN-nr | 9007371319480 |
| Netto vikt | 3.520 |
| Varumärke | GLOBO |
| Produkttyp | Ljuskrona |
| Serie | Vince |
| Dimensioner | 37 x 37 cm ( L x B ) |
| Effekt (W) | 21 |
| Spänning (V) | 230 |
| Dimbar | Nej |
| Sockel | Int. LED |
| IP Klass | IP20 |
| Lumen | 1860 |
| Material lampa | Metall |
| Material lampskärm | Glas |
| Ljuskälla inkluderad | Ja |
| Primär färg | Krom |
| Bredd | 37 cm |
| Höjd | 1.45 cm |
| Längd | 37 cm |
| Ljusfärg | Naturlig vit |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
