Focus Power 60 R är en kompakt varmvattenberedare med rostfri tank som ger bra korrosionsskydd och driftsäkerhet. Den är framtagen för fritidshus och hushåll med mindre till medelstort varmvattenbehov och monteras enkelt på vägg – men kan även läggas liggande vid behov.
Enheten levereras med stickpropp för enkel anslutning till 230 V och kan kopplas om till 400 V för högre effekt. 3 kW elpatron ger snabbare uppvärmning vid 400 V, och den kompakta designen gör den lätt att anpassa i trånga utrymmen. Metro therm står bakom konstruktionen och valet av material för en stabil och säker installation.
Medföljande tillbehör:
| Produktnamn | VARMVATTENBEREDARE METRO THERM FOCUS POWER 60 R |
|---|---|
| Artikelnummer | 1648168 |
| Vikt | 19.000000 |
| EAN-nr | 0200000332730 |
| Netto vikt | 19.000 |
| Varumärke | METRO THERM |
| Produkttyp | Varmvattenberedare |
| Serie | Focus |
| Dimensioner | 474 x 764 mm ( B x H ) |
| Effekt (W) | 3000 |
| Max tryck (bar) | 10 |
| IP Klass | IPX4 |
| Energiklass | C |
| Primär färg | Vit |
| Bredd | 474 mm |
| Höjd | 764 mm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto