Optimera din odlingsyta med Ida väggväxthus!
Ida väggväxthus är den perfekta lösningen för dig som vill maximera användningen av ditt utrymm...
Optimera din odlingsyta med Ida väggväxthus!
Ida väggväxthus är den perfekta lösningen för dig som vill maximera användningen av ditt utrymme, oavsett om det är i trädgården, på terrassen eller balkongen. Detta växthus är särskilt utformat för hobbyodlare med begränsat utrymme men som ändå vill få ut det mesta av sin odlingsyta. Växthuset kommer i flera storlekar och inkluderar praktiska funktioner som takränna, takfönster och en lättglidande skjutdörr. Ida-modellerna finns i anodiserad aluminium eller svartlackerade profiler och kan levereras med antingen 3 mm delat växthusglas eller 4 millimeter polykarbonat, vilket ger dig flexibilitet och hållbarhet!
Medföljande tillbehör
Takränna
Takfönster
Lättglidande skjutdörr
Teknisk information
Material: Aluminium, polykarbonat
Färg: Svart
Höjd: 182 cm
Bredd: 69 cm
Längd: 193 cm
Tjocklek polykarbonat : 4 mm
Yta: 1,3 m²
Antal takfönster: 1 st
Antal dörrar: 1 st
Medföljer sockel: Ja
Medföljer fönsteröppnare: Nej
| Produktnamn | VÄXTHUS VITAVIA IDA 1300 MED SOCKEL ALU/POLY SVART 1,3M² |
|---|---|
| Artikelnummer | 1503728 |
| Vikt | 21.400000 |
| EAN-nr | 5703774010798 |
| Netto vikt | 19.153 |
| Varumärke | VITAVIA |
| Produkttyp | Väggväxthus |
| Serie | Ida |
| Dimensioner | 193 x 69 x 182 cm ( L x B x H ) |
| Storlek | 1.3 m² |
| Glas | 4 mm polykarbonat |
| Area (m2) | 1.3-5 m² |
| Primär färg | Svart |
| Bredd | 69 cm |
| Höjd | 182 cm |
| Längd | 193 cm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
