Ytterpanel Moelven Bekväm Gran Vit 22x145x3600mm är en grundmålad ytterpanel som gör det enklare att komma igång med fasadarbetet. Den levereras färdig för montering och kan sättas upp direkt på väggen, vilket sparar tid och bidrar till ett effektivt arbetsflöde.
Panelen från Moelven har en finsågad yta, rillade kanter och fasade hörn som ger goda förutsättningar för färgen att fästa. Produkten levereras grundmålad med en färgtjocklek på cirka 60 µm och ska slutmålas inom ett år efter montering för bästa hållbarhet och finish. Grundmålningen är utförd på färskt virke före montering, vilket ger ett bra underlag för fortsatt behandling.
| Produktnamn | YTTERPANEL MOELVEN BEKVÄM GRAN VIT 22X145X3600MM |
|---|---|
| Artikelnummer | 1285979 |
| Vikt | 6.061000 |
| EAN-nr | 7040437670929 |
| Netto vikt | 5.510 |
| Varumärke | MOELVEN |
| Produkttyp | Ytterpanel |
| Serie | Bekväm |
| Dimensioner | 3600 x 145 x 22 mm ( L x B x T ) |
| Material | GRAN |
| Primär färg | Vit |
| Bredd | 145 mm |
| Längd | 3600 mm |
| Tjocklek | 22 mm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto